Plany to piękna rzecz..

Krystalizują się powoli plany urlopowe na ten rok. Do urlopu jeszcze jakieś 7 miesięcy tak więc plany mogłyby się zmienić kilkanaście razy z tym, że został zrealizowany pierwszy najważniejszy krok – kupiłem przewodnik. Prawidłowość jest taka, że jeśli kupuje przewodnik to prędzej czy później ten przewodnik jest w użyciu 🙂
Planowany wyjazd będzie znacząco inny od poprzednich ponieważ jego cel to przejście z punktu A do punktu B. Niby proste tylko, że w naszym przypadku B oddalone jest od A o 130km a co gorsza po drodze będzie trochę przeszkód. Jesteście ciekawi co to za rejon ? Jeśli tak to mała wskazówka jest to park narodowy w Ameryce Północnej obszarowo o 40% większy od powierzchni Szwajcarii. Znacie odpowiedź na to pytanie? Nagroda za trafną odpowiedź to dowolne zdjęcie z blogu w wysokiej rozdzielczości, idealnie nadające się na odbitkę większego formatu albo na tapetę w komputerze 🙂 Osoby którym o planie powiedziałem wcześniej nie mogą brać udziału w konkursie!

5 komentarzy

 1. Witaj!
  Myślę , że to ten Park:
  Park Narodowy Wrangla-Świętego Eliasza
  Wrangell-St. Elias National Park
  Położenie Alaska, USA
  Data utworzenia 1980
  Powierzchnia 53321 km²
  Odwiedzających rocznie 65693 (2008)
  Siedziba Copper Center, Alaska

  Szwajceria ma całkowitej powierzchni:
  41 290 km², więc mniej więcej powinno się zgadzać.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia w podrózy.
  Mariola

 2. Pierwsza odpowiedź i od razu właściwa 🙂 Faktycznie to jest ten park. Ciekawa jest liczba 65tyś. osób które odwiedzają rocznie park. Jest to możliwe jeśli weźmiemy pod uwagę miasta leżące na granicy parku, jeśli chodzi o to co my chcemy przejść ludzie z firmy gdzie chcemy wynająć awionetkę napisali ‚w zeszłym roku przeszła tą trasę jedna grupa’ 🙂 Czyli tłoku raczej nie będzie.

 3. Tak napisali w internecie w Wiklipedii, o tych ludziskach.
  Jeszcze raz życzę powodzonka.
  Mariola

 4. Tak jak pisalem do wygrania bylo zdjecie w duzej rozdzielczosci, jakies podeslac? Jesli tak to ktore. Swoja droga znasz Jarka?

 5. Znam Jarka z Kawiarenki pod żaglami i Celinkę i ich towarzyszy podróży z Tczewa, no i oczywiście z Kolosów. Bywam na nich od wielu lat. W tym roku niestety nie będę na Kolosach, ale rekompensata za to będzie, bo jadę do Anglii do syna. Poznam okolice Liverpoolu, bardzo się cieszę :-))
  O zdjęcie się upomnę, muszę się zastanowić które!
  Pozdrawiam
  Mariola

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.